Boys Team State Qualifiers
1929 - 12th Place
1930 - 10th Place
        1971 - 1st Place        
Tim Nesbitt - 10:17 - 6th (All-Ohio)
Jim Sutter - 10:17 - 7th (All-Ohio)
Ken Lucas - 10:20 - 8th (All-Ohio)
Brad Buzard - 10:40 - 17th
Mike Adams - 10:55 - 32nd
Larry Bowman - 11:29 - 49th
Steve Adams - 11:34 - 52nd


        1972 - 5th Place        
Ken Lucas - 10:39 - 9th (All-Ohio)
Mike Adams - 10:46 - 12th (All-Ohio)
Ralph Noble - 11:14 - 29th
Brad Buzard - 11:20 - 32nd
Steve Adams - 11:23 - 36th
Mike Courtright - 11:24 - 37th
Barry Hamilton - 11:24 - 39th


        1973 - 2nd Place        
Ken Lucas - 10:12 - 2nd (All-Ohio)
Ralph Noble - 10:31 - 10th (All-Ohio)
Steve Lewis - 10:32 - 12th (All-Ohio)
Mike Courtright - 10:36 - 16th (All-Ohio)
Steve Adams - 10:46 - 31st
Tim Lewis - 10:53 - 38th
Brad Buzard - 10:55 - 40th


        1974 - 1st Place        
Steve Lewis - 10:09 - 5th (All-Ohio)
Ken Lucas - 10:18 - 8th (All-Ohio)
Mike Courtright - 10:29 - 17th
Barry Hamilton - 10:33 - 23rd
Steve Adams - 10:45 - 34th
Tim Lewis - 10:49 - 39th
Brett Kraft - 11:03 - 55th

Girls Team State Qualifiers
        1988 - 9th Place        
Susan Helms - 22:02 - 30th
Jenny Adkins - 22:08 - 32nd
Jenny Chase - 22:15 - 37th
Marlo Reiderman - 23:14 - 57th
Holly Barnthouse - 23:30 - 62nd
Shaelene Hass - 25:04 - 79th
Lorie Cole - 25:40 - 86th

Individual State Qualifiers
1968
Randy Conley

1969
Randy Conley

1975
Barry Hamilton - 11:09 - 36th Place

1983
Loren Kranz - 16:50 - 13th Place (All-Ohio)
1983 Meet Program

1985
Jenny Chase - 21:34 - 93rd Place

1986
Jenny Adkins - 20:58 - 36th Place
Susan Helms - 21:05 - 42nd Place
1986 Meet Program

1987
Susan Helms - 21:26 - 52nd Place
Wendell Burton - 17:23 - 43rd Place

1988
Wendell Burton - 17:27 - 21st Place

2016
Nathaniel Redden - 16:57.3 - 60th Place

2016 Meet Program

2019
Levi Robinson - 17:51.7 - 115th Place

2019 Meet Program

2020
Levi Robinson - 16:42.1 - 38th Place

These lists are incomplete. If you have anything to share or add, please let me know.