Boys Team Regional/District Championship/Runner-Up
        1972 - 2nd Place        
Ken Lucas - 9:59 - 1st
Mike Adams - 10:21 - 8th
Brad Buzard - 10:40 - 25th
Ralph Noble - 10:49 - 33rd
Steve Adams - 11:03 - 44th
Mike Courtright - 11:08 - 49th
Barry Hamilton - 11:19 - 60th
        1973 - 1st Place        
Ken Lucas - 9:52 - 3rd
Ralph Noble - 10:09 - 21st
Steve Lewis - 10:13 - 26th
Mike Courtright - 10:13 - 28th
Steve Adams - 10:17 - 33rd
Brad Buzard - 10:24 - 44th
Tim Lewis - 10:25 - 49th
        1974 - 1st Place        
Steve Lewis - 9:52 - 9th
Ken Lucas - 9:58 - 11th
Mike Courtright - 10:03 - 16th
Barry Hamilton - 10:11 - 31st
Steve Adams - 10:21 - 47th
Tim Lewis - 10:44 - 74th
Brett Kraft - 11:03 - 97th

All Regional Individuals (5K)
First Team (1st-7th) Second Team (8th-14th) Honorable Mention (15th-21st)
NamePlaceTimeYear NamePlaceTimeYear NamePlaceTimeYear
Susan Helms3rd20:211987 Wendell Burton8th17:091987 Wendell Burton18th17:141986
Wendell Burton7th17:121988 Jenny Adkins10th20:331986 Jenny Chase18th21:141986
Susan Helms11th20:361986 Levi Robinson19th16:47.522019
Levi Robinson13th16:47.62020 Jenny Adkins19th21:511987
Nathaniel Redden21st17:19.092016


All District Individuals (2 Mile)
First Team (1st-7th) Second Team (8th-14th) Honorable Mention (15th-21st)
NamePlaceTimeYear NamePlaceTimeYear NamePlaceTimeYear
Ken Lucas1st9:591972 Jim Sutter8th10:011971 Mike Courtright16th10:031974
Ken Lucas3rd9:521973 Mike Adams8th10:211972 Ralph Noble21st10:091973
Tim Nesbitt7th10:001971 Steve Lewis9th9:521974
Ken Lucas11th9:581974
Ken Lucas12th10:071971

Team Regional/District Qualifiers
        1971 - 4th Place        
Tim Nesbitt - 10:00 - 7th
Jim Sutter - 10:01 - 8th
Ken Lucas - 10:07 - 12th
Mike Adams - 10:52 - 53rd
Brad Buzard - 10:53 - 54th
Larry Bowman - 12:39 - 92nd
Steve Adams - 13:00 - 113th
        1983 - 12th Place        
Loren Kranz - 16:53 - 3rd
Rob Beck - - 41st
Jamie Beck - - 59th
Terry Parrigan - - 73rd
Mike Kosic - - 76th
Ryan Wilson - - 77th
Kris Barnthouse - - 80th
        1986 Girls - 3rd Place        
Jenny Adkins - 20:33 - 10th
Susan Helms - 20:36 - 11th
Jenny Chase - 21:14 - 19th
Kathy Welker - 22:14 - 37th
Angie Cook - 23:19 - 54th
Kathy Farner - 23:32 - 56th
Donell Branham - 24:45 - 60th
        1986 Boys - 6th Place        
Wendell Burton - 17:14 - 18th
Jeff Burton - 17:30 - 22nd
Lance Combs - 17:51 - 40th
Jamie Beck - 17:59 - 44th
Bryan Carnahan - 18:27 - 62nd
Brian Beebe - 18:53 - 74th
Derek Kren - 21:13 - 85th
        1987 Girls - 3rd Place        
Susan Helms - 20:34 - 4th
Jenny Adkins - 21:43 - 14th
Jenny Chase - 21:48 - 15th
Kathy Welker - 22:07 - 16th
Angie Cook - 22:50 - 23rd
Kathy Farner - 24:58 - 39th
Micki McQuate - 25:41 - 41st
        2002 Boys - 17th Place        
Jeremy Rowe - 17:57 - 43rd
Adam Wade - 18:40 - 88th
Mike Ball - 18:46 - 96th
Mike Pritchard - 18:52 - 104th
Skylar Branstool - 19:36 - 133rd
        2003 Boys - 19th Place        
Jeremy Rowe - 17:56 - 85th
Skylar Branstool - 18:05 - 92nd
Adam Wade - 18:24 - 105th
Mike Ball - 18:26 - 107th
Evan Fackler - 18:29 - 110
Brent Lemaster - 18:48 - 128th
Lucas Keaton - 19:05 - 134th
        2004 Boys - 19th Place        
Skylar Branstool - 17:43.36 - 33rd
Evan Fackler - 18:21.34 - 71st
Matt Ball - 19:55.90 - 137th
Bryant Foster - 21:08.00 - 151st
Mike McKenzie - 21:34.60 - 154th
        2009 Boys - 16th Place        
Justin Miller - 20:13.41 - 81st
Mitchell McKenzie - 21:09.67 - 101st
Josh Schrader - 21:33.29 - 106th
Ty Schrader - 21:52.56- 108th
Alex Mowry - 23:53.23 - 116th
Brett Eldridge - 24:38.19 - 118th
Jeremiah Long - 24:57.74 - 119th
        2012 Girls - 10th Place        
Hailey Barber - 21:16.52 - 36th
Kendall Sanders - 21:19.51 - 38th
Halei Lunceford - 21:28.25 - 41st
Courtney Barber - 22:55.09 - 101st
Leah Eldridge - 23:30.19 - 112th
Mattie Lunceford - 23:33.78 - 114th
Mikka Messmore - 26:12.16 - 135th
        2013 Girls - 14th Place        
Kendall Sanders - 21:14.47 - 29th
Halei Lunceford - 22:53.83 - 80th
Mattie Lunceford - 23:27.48 - 87th
Leah Eldridge - 23:36.74 - 92nd
Hailey Barber - 23:45.29 - 98th
Courtney Barber - 25:25.28 - 117th
Mikka Messmore - 26:46.18 - 121st
        2014 Boys - 16th Place        
Jacob Beckner - 18:53.18 - 82nd
Daren Gies - 19:01.96 - 87th
Nathaniel Redden - 19:09.23 - 94th
Josh Reese - 19:24.95 - 98th
Matt McKenzie - 19:25.63 - 99th
Joey Williams - 20:57.82 - 122nd
Austin Campo - 21:28.13 - 124th

Individual Regional/District Qualifiers
1965 - Jon Daup - 20th Place
1968 - Randy Conley
1969 - Randy Conley
1969 - Jacque Daup
1970 - Tim Nesbitt
1975 - Barry Hamilton - 10:25 - 25th Place
1975 - Tim Lewis - 10:26 - 27th Place
1976 - Bill Sutter - 11:25 - 88th Place
1979 - Mike Beck - 14:28 - 77th Place (2.5 Mile)
1980 - Mike Beck - 13:46 - 28th Place (2.5 Mile)
1980 - Jesse Woodmansee - 14:15 - 63rd Place (2.5 Mile)
1981 - Mike Beck
1981 - Montelle Levering - 16:02 - 33rd Place (2.5 Mile)
1985 - Jamie Beck - 17:42 - 24th Place
1985 - Jenny Chase - 20:38
1985 - Jenny Adkins - 21:09
1987 - Wendell Burton - 17:09 - 8th Place
1988 - Wendell Burton - 17:12 - 7th Place
1988 - Troy Hass - 18:55 - 66th Place
1990 - Lynn Cole - 18:39 - 45th Place
1992 - Tim Collins - 17:59 - 59th Place
1992 - April Finnegan - 21:54 - 82nd Place
2004 - Ashley Speicher - 22:56.07 - 76th Place
2005 - Evan Fackler - 17:30.53 - 51st Place
2005 - Ashley Speicher - 21:16 - 32nd Place
2006 - Ashley Speicher - 23:05 - 45th Place
2007 - Steven Sims - 19:43.33 - 99th Place
2007 - Ariel Collins - 21:28.05 - 66th Place
2008 - Alex Mowry - 19:30.32 - 107th Place
2010 - Ty Schrader - 19:47.36 - 110th Place
2011 - Josh Schrader - 18:44.26 - 40th Place
2011 - Halei Lunceford - 22:16.95 - 71st Place
2015 - Nathaniel Redden - 17:52.90 - 49th Place
2015 - Jessica Porter - 22:56.23 - 88th Place
2016 - Nathaniel Redden - 17:19.09 - 21st Place
2017 - Levi Robinson - 18:06.16 - 85th Place
2018 - Levi Robinson - 18:04.68 - 89th Place
2018 - Justin Robinson - 18:47.69 - 136th Place
2019 - Levi Robinson - 16:47.52 - 19th Place
2020 - Levi Robinson - 16:47.6 - 13th Place

These lists are incomplete. If you have anything to share or add, please let me know.